Το 1-0 ήταν αρκετό

Με 5 ελλείψεις το Σούλι Παραμυθιάς, νίκησε 1-0 τον Θρίαμβο Σερβιανών και σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Μπορεί η Παραμυθιά να είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και την πλήρη υπεροχή σε όλη την διάρκεια του αγώνα, ωστόσο χρειάστηκε να φτάσει στο 88′ λεπτό για να πανηγυρίσει το γκολ του Κωστάκη, που έμελλε να ήταν και το μοναδικό και να της προσφέρει το χρυσό τρίποντο με 1-0 με αντίπαλο τον Θρίαμβο Σερβιανών, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Αξιζει να σημειωθεί πως το αποδεκατισμένο Σούλι Παραμυθιάς, έπαιξε και πάλι χωρίς 5 παίχτες (Νάσιο, Βασ. Μώκο, Βαγ. Μώκο. Μαρμούτα και Μουσκάι), ενώ ο Ντοκος που προέρχεται επίσης από τραυματισμό, μπήκε αλλαγή στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου.

Με την σημερινή νίκη η ομάδα της Παραμυθιάς έφτασε τους 7 βαθμούς, βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας και την επόμενη αγωνιστική αντιμετοπίζει στην Κέρκυρα τον Κρόνο Αργυράδων