Έχασε στην Πτολεμαΐδα απο τον πρωτοπόρο Μακεδονικό η Παραμυθιά με 3-1.

Με σωρό χαμένων ευκαιριών

Την ήττα με 3-1, γνώρισε το Σούλι Παραμυθιάς στην Πτολεμαΐδα από τον πρωτοπόρο Μακεδονικό Φούφα, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα της Παραμυθιάς βρέθηκε με το καλημέρα πίσω στο σκορ, όταν το 7ο μόλις λεπτό του αγώνα δέχτηκε το 1-0 απο τον Τακίδη, σκορ που έμελλε να μείνει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, ενώ τα υπόλοιπα 3 γκολ σημειώθηκαν  στο τέλος του αγώνα, με τον Μακεδονικό να σκοράρει στο 72 και στο 80 με τον Καλογιαννίδη, ενώ το Σούλι Παραμυθιάς μείωσε στο τελικό 3-1 στο 83 με τον Ντούγια.

Το Σούλι Παραμυθιάς είχε πολλές ευκαιρίες για να πάρει κάποιο καλύτερο αποτέλεσμα, άλλα το δοκάρι και ο τερματοφύλακας του Μακεδονικού, τους στέρησαν το σκορ.

Η ομάδα της Παραμυθιάς μετά και την σημερινή ήττα, έπεσε στην 8η θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς, ενώ την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται στο γήπεδο 49 Προκρίτων, τον δυνατό Μέγα Αλέξανδρος Καλλιθέας, ο οποιος βρίσκεται στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 16 βαθμούς.

Μακεδονικός Φούφα: Μπίτσης Ι., Σιδηρόπουλος, Χαραλαμπίδης, Τζουβάρας, Τακίδης, Φωτιάδης, Μπίντσης Ν. (80ο Πολυχρονίδης), Ματούλας (70ο Καλογιαννίδης), Χάιτας (70ο Δινοβίτσης), Τοπάλης, Μαυροματίδης (80ο Τουλουμενίδης).

Σούλι Παραμυθιάς: Βλάχος, Μουσκάι (90ο Λύγκας), Μπέλλος, Νάσιος, Μαλάτος, Γεωργάκης (84ο Διαμαντής), Μπουκουβάλας (68ο Νούγιας), Μώκος, Τσουμάνης (70ο Κωτσίδης), Ντόκος, Παρχαρίδης.