Εύκολα η Παραμυθιά τα Γρεβενά. Στην 2η θέση της βαθμολογίας με 25 βαθμούς.

Κάτι μεγάλο μπορεί να συμβεί...

Εύκολα όπως αναμενόταν, επικράτησε το Σούλι Παραμυθιάς των Γρεβενών με 4-0 (1-0 το ημίχρονο) στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδας της Παραμυθιάς μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 6ο λεπτό με σουτ του Νούγια, σκορ που έμελλε να μείνει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου αν και το Σούλι είχε 3 ευκαιρίες για να σκοράρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Παραμυθιάς μπήκε εξίσου δυνατά και κατάφερε να να διπλασιάσει τα γκολ στο 53 με πέναλτι του Ντόκου,ενώ σημείωσε άλλα δυο γκολ στο τέλος του αγώνα με Μώκο (82ο)  και Λύγκα (90ο).

Μετά και την νέα νίκη,το Σούλι Παραμυθιάς έφτασε τους 25 βαθμούς, βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας (wow), μολις 2 βαθμούς πίσω απο τον Μακεδονικό Φούφα και την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ναυπακτιακό Αστέρα

Σούλι Παραμυθιάς: Ελευθεριάδης, Κώτσιας, Μαλλάτος, Διαμάντης, Νάσιος, Γεωργάκης, Λάμπρου, Μώκος Β., Νούγιας (Κύργιος), Ντόκος, Μπουκουβάλλας
Γρεβενά Αεράτα: Μπακιρτζής, Γαβρίδης, Μπατακόιας, Βασιλόπουλος Α., Δαδάλης, Χυσέν, Κακάφικας, Μπακοδήμος, Τάκας, Σάλλα, Βασιλόπουλος Α.