Με μεγάλο τρίποντο επέστρεψε από την Λευκάδα | Βίντεο

Τηλυκράτης Λευκάδας – Σούλι Παραμυθιάς 0-1

Με γκολ του Τσουμάνη στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης, η Παραμυθιά πέρασε νικηφόρα απο την Λευκάδα όπου και επικράτησε 0-1 του Τηλυκράτη στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Μάλιστα ο ιδιος παίχτης λιγα λεπτά αργότερα θα μπορούσε να ζευγαρώσει τα γκολ ωστόσο δοκάρι του στέρησε την ευκαιρία.

Με το τρίποντο αυτό, το Σούλι Παραμυθιάς ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογιας με 29 βαθμούς ενώ την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται τον Θεσπρωτό στο μεγάλο τοπικό ντέρμπι, με την ομάδα της Ηγουμενίτσας να βρίσκεται μια θέση κάτω από την Παραμυθιά με 28 βαθμούς

Τηλυκράτης (Ηλία Μαγκάκης): Κουσιάδης, Πριόνας , Βασίλας(70′ Περιστέρης) , Καταγής Σ., Δημητρίου , Ιασωνίδης (46′ Μπουρδούβαλης), Celaj , Τόσκα , Γεωργούσης , Καταγής Γ. (35′ Κολοβός), Φράγκος (46′ Μηχάλης).

Σούλι Παραμυθιάς (Λευτέρης Βέρμπης): Βλάχος , Κώτσιας , Μελιγγιώτης, Νάσιος, Διαμαντής , Κύργιος , Μώκος , Γεωργάκης, Λάμπρου (85′ Μπέλλος ), Τσουμάνης , Παρχαρίδης (89′ Νούγιας).

Δείτε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα καθώς και δηλώσεις ενώ ακολουθούν αποτελέσματα,  βαθμολογία, και επόμενη αγωνιστική