Με το “αριστερό” στα playoff. Ηττήθηκαν Σούλι Παραμυθιάς και Δόξα Γαρδικίου

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στα playoff το Σούλι Παραμυθιάς, οπού έχασε από το Καστρί στο στάδιο 49 Προκρίτων με 2-3. Η ομάδα της Παραμυθιάς είχε την...

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στα playoff το Σούλι Παραμυθιάς, οπού έχασε από το Καστρί στο στάδιο 49 Προκρίτων με 2-3. Η ομάδα της Παραμυθιάς είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και θα μπορούσε να προηγηθεί σε 3 περιπτώσεις ωστόσο στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έμεινε με 10 παίχτες, με αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο να δεχτεί 3 γκολ. Και τα 5 γκολ του αγώνα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Το Σούλι παρέμεινε στον 1 βαθμό, έπεσε στην 4η θέση της βαθμολογίας και την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει τον Παραπόταμο τον τοπικό Αστέρα.

Ήττα και για την Δόξα Γαρδικίου εντός έδρας από τον Άρη Φιλιατών με 0-1. Η ομάδα του Γαρδικίου βρίσκεται στην 5η θέση με 1 βαθμό και την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει στην Ηγουμενίτσα το Καστρί.

Δείτε τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής των playoff, την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική.