Share
Όπως έμαθε στην συνέχεια το κλιμάκιο της Αντιτρομοκρατικής που έφθασε στα Ιωάννινα, ο Παλαιοκώστας κυκλοφορούσε ακόμα και μέρα στο χωριό αλλά και στις γύρω περιοχές, καθώς φαίνεται πως ο χρόνος έχει αρχίσει να κάνει εμφανή τα σημάδια του στον Έλληνα “Φαντομά”, και έτσι είχε το πλεονέκτημα της μη αναγνωρίσης. Ωστόσο τις ημέρες που βρίσκονταν στο Κάτσικα ο Παλαιοκώστας άρχισε να εκδηλώνεται η υπόθεση εξαφανίσης του άτυχου φοιτητή, με αποτέλεσμα η περιοχή να γεμίσει με αστυνομικούς. Το γεγονός αυτό φαίνεται πως θορύβησε το “φαντομά” οποίος νύχτα εγκατέλειψε το χωριό και έφυγε με κατεύθυνση τη Θεσπρωτία.
Θεοδόσης Πάνου – newsit.gr
Join the Conversation