Το Σάββατο 20 Ιούνη στις 8 το απόγευμα θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση προς τιμήν του Άρη Βελουχιώτη (70 χρονια απο το θάνατο του) στην πλατεία Σκουφά στην Αρτα. Στην εκδηλωση θα μιλήσει ο γραμματέας του ΚΚΕ Δημητρης Κουτσουμπας.
Στην εκδηλωση θα συμμετάσχει και η οργάνωση Παραμυθιας του ΚΚΕ που καλεί ολους τους φίλους του κόμματος αλλα και ολους τους πολίτες της Παραμυθιας που θα το επιθυμούσαν να δηλώσουν συμμετοχή στην εκδηλωση.
Η μετακίνηση θα γίνει με πούλμαν και η αναχώρηση θα ειναι 5 το απόγευμα απο την πόλη της Παραμυθιάς.
Την Κυριακή 21 Ιούνη θα πραγματοποιηθούν εκδηλώσεις στις Μελατες Αρτας (μνημείο μαχητών ΔΣΕ 9:30) και στη Μεσουντα Αρτας (μνημείο Άρη Βελουχιώτη 11:30). Η μετακίνηση την Κυριακή θα γίνει απο την Παραμυθιά με αυτοκίνητα.
Για περισσότερες πληροφορίες 6943781202
Join the Conversation