-Αστυνομικό δελτίο ταυτότητας ή επικυρωμένο φωτοαντίγραφο της άδειας παραμονής (για τους αλλοδαπούς).
-Ανεξάρτητη οικονομική δραστηριότητα (για τους αλλοδαπούς)
-Ταμειακή απόδειξη έτους 2015.
-Έναρξη από την εφορεία.
-Βεβαίωση εγγραφής ασφαλιστικού φορέα.
-Βιβλιάριο υγείας για όσους πωλούν είδη τροφίμων.
-Υπεύθυνη δήλωση για κατοχή πυροσβεστήρα &Υπεύθυνη δήλωση ότι ο αιτών αποδέχεται τα όσα αναφέρονται στον παρόντα κανονισμό λειτουργίας της Θρησκευτικής Εμποροπανήγυρης Γλυκής .
τα οποία θα υποβάλλονται είτε ατομικά, είτε με εξουσιοδότηση προσώπου θεωρημένη από Κ. Ε. Π. ή Αστυνομικό Τμήμα, ή από συμβολαιογράφο (η μή κατάθεση δικαιολογητικών επισύρει αποκλεισμό της αίτησης).
Οι συμμετέχοντες δεν πρέπει να έχουν οικονομικές εκκρεμότητες με τον Δήμο σύμφωνα με όσα στο άρθρο 285 του ν.3463/2006 αναλυτικά αναφέρονται).
Καθορίζει ως τέλος χρήσης των χώρων της εμποροπανηγύρεως ανά παράπηγμα το ποσό των τριακοσίων πενήντα ευρώ (350,00 €) για τα έξι (6) παραπήγματα που θα διατεθούν με κλήρωση για τη διάθεση παραδοσιακών γλυκισμάτων και παγωτών, όπως παγωτό χωνάκι, λουκουμάδες, χαλβάς και άλλα και το ποσό των τριακοσίων ( 300,00) ευρώ για όλα τα υπόλοιπα ογδόντα ( 80) παραπήγματα.
Η ημερομηνία της κλήρωσης θα γνωστοποιηθεί μετά τις 31/7/2015.
Join the Conversation