Share
Η Διεθνής και η Ελληνική Εταιρεία νόσου Alzheimer οργανώνουν διεθνές πρόγραμμα εκπαίδευσης επαγγελματιών υγείας και περιθαλπόντων και συγγενών ασθενών με στόχο τη βελτίωση της περίθαλψης των ασθενών με άνοια (νόσο του Alzheimer).
Η εκπαίδευση είναι ΔΩΡΕΑΝ και διαρκεί 1 ½ μέρα. Θα χορηγηθεί πιστοποίηση της εκπαιδεύσεως στους συμμετέχοντες.
Εκπαιδευτής στο σεμινάριο θα είναι ο Δρ. Γρηγόριος Νάσιος, Ιατρός Νευρολόγος, Αναπληρωτής Καθηγητής και Πρόεδρος του τμήματος Λογοθεραπείας.
– με email στο «[email protected]». – Τηλεφωνικά στο : 6940536266 (κυρία Κήτα, Δευτέρα ως Παρασκευή, 15:30-17:30 το μεσημέρι και Σάββατο 9:00 – 13:00) ή
Λόγω του καθορισμένου αριθμού συμμετεχόντων θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας. Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στην Ηγουμενίτσα στις 27-28 Μαΐου στο συνεδριακό χώρο «Πάνθεον». Το ακριβές πρόγραμμα του σεμιναρίου θα κοινοποιηθεί στους συμμετέχοντες έγκαιρα.
Join the Conversation