KAE Παραμυθιά: Το πάλεψε αλλα έχασε στις λεπτομέρειες στην Κέρκυρα απο τον Κερκυραικό

Γράφει ο Δημήτριος Ντόκος Πάλεψε αλλα δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα η ΚΑΕ Παραμυθιας με το τελικό σκορ στο 50-43 υπέρ του Κερκυραϊκού να αποδεικνύει του λόγου...

Γράφει ο
Δημήτριος Ντόκος

Πάλεψε αλλα δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα η ΚΑΕ Παραμυθιας με το τελικό σκορ στο 50-43 υπέρ του Κερκυραϊκού να αποδεικνύει του λόγου το αληθές.

Ουσιαστικά το παιχνίδι κρίθηκε στο 2ο δεκάλεπτο αφού το αρχικό 11-11 προς τα τέλη του πρώτου δεκαλέπτου έγινε στο ημίχρονο 33-18 με τον Κερκυραϊκό να τρέχει ουσιαστικά ένα σερί 22-7 υπέρ του. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κερκυραϊκός χαλάρωσε και κανωντας αρκετές αλλαγές έδωσε στην Παραμύθια την ευκαιρία να κερδίσει το 3ο δεκάλεπτο με το χαμηλο  5-9 καθώς και το τελευταίο 4ο δεκάλεπτο  με 12-16.

Η Παραμυθια αγωνίστηκε με πολλούς μικρούς και σημαντικές απουσίες, ειδικά στις θέσεις 4 και 5 όπου ο Κερκυραϊκός απέκτησε εμφανή υπέροχη. Οι μικροί πήραν αρκετό χρόνο συμμετοχής από τον προπονητή τους και αρπάζοντας την ευκαιρία αποκόμισαν εμπειρίες για το μέλλον.

Η ΚΑΕ θα ήθελε να ευχαριστήσει τον Κερκυραϊκό για την θερμή φιλοξενία και το εξαιρετικό κλίμα στον αγωνιστικό χώρο.

Δεκάλεπτα: 13-11, 20-7, 5-9, 12-16.
Σκόρερ: Ταχιας 14, Χοβολος 11, Μπαλλας 7, Κουμαριανος 6, Τσίπης 4, Τζιατζιας 1, Μπίκας, Λατσος, Ανδρέου, Πακος.

Επόμενο κρίσιμο και καθοριστικό εντός έδρας ματς για την Παραμυθια το επόμενο Σάββατο με τον Θρύλο Ιωαννίνων στις 16:30.