Share
Σε ηλικία 80 ετών, εκοιμήθη ο Ιερέας Δημήτριος Γεωργάκης.
Ο πατήρ Δημήτριος Γεωργάκης γεννήθηκε στις 4 Φεβρουαρίου του 1937 και από μικρή ηλικία έδειξε την τάση του για την θρησκεία, με αποτέλεσμα τον Μάιο του 1968 να χειροτονηθεί ιερέας και να ανηκει στο δυναμικό στης Ιεράς Μητροπόλεως Παραμυθιάς.
Στην Παραμυθιά λειτούργησε μέχρι τον Ιούλιο του 1973 κια στην συνέχεια συνέχισε το έργο του στο Καναλάκι μέχρι το 2000 όπου και επέστρεψε στην Παραμυθιά.
Η εξόδιος ακολουθία θα τελεστή σήμερα στις 13:00 στον Μητροπολιτικό Ιερό Ναό ΤΟΥ Αγίου Δονάτου.
Join the Conversation