KAE Παραμυθιά | Εύκολα τον Κερκυραϊκό με 74-49 +Φωτογραφίες

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε η ΚΑΕ Παραμυθιά στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου της Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ με αντίπαλο τον Κερκυραϊκό και με σκορ 74-49

Στο ματς που πραγματοποιηθηκε στο κλειστό της Παραμυθιάς, η ομάδα του Τάκη Παππά είχε την απολυτη κυριαρχία και το ρυθμο στον αγώνα κάνοντας περίπατο στο πρώτο ημίχρονο με 54-19. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Παραμυθιάς δοκίμασε ολους του παίχτες και τεχνικές με αποτέλεσμα η διαφορά να μειωθεί τους 35 πόντους στο τέλος του αγώνα.

Η ομάδα της Παραμυθιάς μετά και τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής φιγουράρει στην πρώτη θέση με 4 βαθμούς, ενώ την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει στο νέο κλειστο των Ιωαννίνων τον Α.Σ. Μολοσσών που εχει επίσης 4 βαθμούς, στο ντέρμπι της αγωνιστικής