Share
Εθιμοτυπική συνάντηση γνωριμίας τον νέο Διοικητή της VIII Μεραρχίας Ιωαννίνων, Ταξίαρχο κ.Γεώργιο Παππά πραγματοποίησε το πρωί της Δευτέρας, ο Αντιπεριφερειάρχης Θεσπρωτίας Θωμάς Πιτούλης και οι Δήμαρχοι Σουλίου και Ηγουμενίτσας, Γιάννης Καραγιάννης και Γιάννης Λώλος αντίστοιχα.
Παρον στην συνάντηση και ο Διοικητής του 628 Τάγματος Πεζικού, Αντισυνταγματάρχης κ.Κωνσταντίνος Νικολόπουλος.
Την συζήτηση μεταξύ άλλων απασχόλησαν θέματα που αφορούσαν την καλύτερη οργάνωση της πολιτικής προστασίας και την αποδοτικότερη συνεργασία μεταξύ όλων των εμπλεκόμενων φορέων.
Join the Conversation