Share
H Δόξα Πύρρου Άρτας είναι η ομάδα που πήρε το δεύτερο εισιτήριο για των τελικό των playoff για την Γ’ Εθνική, αφού στο τρίτο παιχνίδι, επικράτησε των Μολοσσών Ιωαννίνων με 77-70 κάνοντας το 2-1.
Ετσι το ζευγάρι για την άνοδο στην Γ Εθνική ειναι ΚΑΕ Παραμυθιά – Δόξα Πύρρου Άρτας, με τον πρώτο αγώνα να πραγματοποιείται την Κυριακή του Θωμά και με την έδρα να προκύπτει μετα από κλήρωση που θα πραγματοποιηθεί.
Η άνοδος θα κριθεί στις 2 νίκες, ενώ αν χρειαστεί τρίτος αγώνας, αυτος θα πραγματοποιηθεί σε ουδέτερο γήπεδο, με ποιο πιθανο, αυτο του νέου κλειστού Ιωαννίνων.
Join the Conversation