ΠΑΣΟΚ | Τα αποτελέσματα των εσωκομματικών εκλογών στην Θεσπρωτία – 1238 Θεσπρωτοί στις κάλπες

Η σταυροδοσία

Share

1238 μελη του ΠΑΣΟΚ προήλθαν στις κάλπες της Θεσπρωτίας σήμερα Κυριακή, σε Παραμυθιά, Ηγουμενίτσα και Φιλιάτες, για να εκλέξουν την νέα Νομαρχιακή Επιτροπή, τους Συνέδρους για το προσεχές συνέδριο, τις τοπικές οργανώσεις αλλά και να αποφασίσουν για το νέο όνομα.

Και οι Θεσπρωτοι με μεγάλη πλειοψηφία, επέλεξαν να αλλάξει το όνομα, σε “ΠΑΣΟΚ – ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ” με λογότυπο τον ιστορικό πράσινο Ήλιο

Τα αποτελέσματα των εσωκομματικών εκλογών στην Θεσπρωτία:

Ψήφισαν:

  • Παραμυθιά 475
  • Ηγουμενίτσα 631
  • Φιλιάτες 132

Για την Νομαρχιακή Επιτροπή:

  • ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ, 344 – εκλέγεται
  • ΛΩΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, 333 – εκλέγεται
  • ΓΚΟΡΕΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ,  261 – εκλέγεται
  • ΤΑΚΛΑΚΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, 221 – εκλέγεται
  • ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΜΙΧΑΗΛ, 187 – εκλέγεται
  • ΣΙΝΤΟΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, 171 – εκλέγεται
  • ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ, 147
  • ΛΥΚΑ ΜΥΡΤΩ, 117 – εκλέγεται
  • ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΑ, 97 – εκλέγεται
  • ΜΕΜΜΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ, 81 , – εκλέγεται
  • ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΦΩΤΙΟΣ, 67
  • ΤΖΟΒΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, 63

Σύνεδροι από Δήμο Σουλίου (εκλέγονται όλοι):

  • ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΦΩΤΗΣ, 84
  • ΜΠΕΛΛΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ, 63
  • ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, 58
  • ΚΩΣΤΑΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, 57
  • ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, 46
  • ΜΑΡΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ, 45
  • ΓΚΑΤΖΙΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ, 35
  • ΓΚΡΕΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ,19
  • ΚΩΛΕΤΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, 17
  • ΜΠΑΛΛΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ, 17
  • ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΦΩΤΙΟΣ, 16
  • ΝΤΑΝΗ ΕΛΕΟΝΩΡΑ, 12

Σύνεδροι απο Δήμο Ηγουμενίτσας:

  • ΜΗΤΣΙΩΝΗΣ ΕΡΡΙΚΟΣ, 91 – εκλέγεται
  • ΤΑΚΛΑΚΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, 66 – εκλέγεται
  • ΤΖΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, 51 – εκλέγεται
  • ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, 48 – εκλέγεται
  • ΚΑΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, 45 – εκλέγεται
  • ΣΙΝΤΟΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, 34 – εκλέγεται
  • ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΜΙΧΑΗΛ, 30 – εκλέγεται
  • ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ, 28 – εκλέγεται
  • ΚΑΛΦΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, 27-  εκλέγεται
  • ΚΩΤΣΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ, 26 – εκλέγεται
  • ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΗΛΙΑΣ, 26 – εκλέγεται
  • ΤΑΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, 25 – εκλέγεται
  • ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ ΑΘΗΝΑ, 23 – εκλέγεται
  • ΚΟΜΙΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ, 22 – εκλέγεται
  • ΛΥΚΑ ΜΥΡΤΩ, 22 – εκλέγεται
  • ΔΗΜΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, 14 – εκλέγεται
  • ΖΓΟΥΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ, 5
  • ΙΩΑΝΝΟΓΛΟΥ ΕΛΕΝΗ, 3
  • ΤΖΑΝΝΗ ΙΣΙΔΩΡΑ, 6

Σύνεδροι απο Δήμο Φιλιατών (εκλέγονται όλοι):

  • ΜΕΜΜΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ,
  • ΜΠΑΝΤΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ,
  • ΤΖΟΒΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ,
  • ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ,




In this article

Join the Conversation