Share
Συνεδρίασε σήμερα, Τετάρτη 2 Μαρτίου 2011, το Δ.Σ. της Πανηπειρωτικής Συνομοσπονδίας Ελλάδος. Θέμα του η εκλογή νέου Προέδρου της Π.Σ.Ε.. Μετά από τη διαδικασία δύο ψηφοφοριών, Πρόεδρος εκλέχτηκε ο κ. Γιώργος Οικονόμου. Το Δ.Σ. συνεχάρηκε το νέο Πρόεδρο για την εκλογή του και η συνεδρίαση έληξε σε πνεύμα δημιουργικής ανάτασης για τη λειτουργία του συλλογικού φορέα.
Είναι η πρώτη φορά που Θεσπρωτός ηγείτο της μεγαλύτερης συνομοσπονδίας τοπικού ενδιαφέροντος στην Ελλάδα.
Ο Γιώργος Οικονόμου εxει καταγωγή απο το Σούλι, ειναι Δικηγόρος παρ’ Αρείω Πάγω, ενώ είναι γνωστός για την πληθωρική του δράση και προσφορά εκτός από την Πανηπειρωτική και σε μια σειρά από άλλες πολιτιστικές δραστηριότητες.
Join the Conversation