Σύλλογος Κλασικού Αθλητισμού Παραμυθιάς: Επιτυχίες στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων

Σύλλογος Κλασικού Αθλητισμού Παραμυθιάς – Δελτίο Τύπου Το Σάββατο 2 Απριλίου 2011 έγινε το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων στο Εθνικό Σταδιο ιωαννίνων και φιλοξενούσε τα σωματεία της...

Σύλλογος Κλασικού Αθλητισμού Παραμυθιάς – Δελτίο Τύπου

Το Σάββατο 2 Απριλίου 2011 έγινε το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων στο Εθνικό Σταδιο ιωαννίνων και φιλοξενούσε τα σωματεία της Ε.Α.Σ. Ηπείρου, Αγρινίου και της Κέρκυρας.. Στους παραπάνω αγώνες μετείχαν και αθλητές/τριες του συλλόγου Κλασικού Αθλητισμού Παραμυθιάς όπου κατέλαβαν αξιόλογες θέσεις.

Πολύ καλή ήταν η εμφάνιση του Σουλιώτη Ευτύχιου στα 800μ, όπου κατέλαβε την 1η θέση, με επίδοση: 2΄03΄΄47 καθώς και στα 1500μ, όπου κατέλαβε την 1η θέση, με επίδοση: 4΄29΄΄25.

Πολύ καλή ήταν και η εμφάνιση της Κωνσταντίνου Άλκηστης στα 5000μ Βάδην Κορασίδων, όπου κατέλαβε την 5η θέση με επίδοση: 32΄21΄΄40.

Επίσης, η εμφάνιση της μικρής της κατηγορίας Δημητρίου Αικατερίνης ήταν πολύ καλή, συμμετείχε στη κούρσα των 800μ και κατέλαβε την 4η θέση με επίδοση : 2΄38΄΄53

Τέλος, πολύ καλή εμφάνιση έκανε και η Μόσχου Ανδρομάχη ως μικρότερη της κατηγορίας στη Σφαίρα Κορασίδων, με επίδοση: 06.38

Ο Σύλλογος Κλασικού Αθλητισμού Παραμυθιάς, συγχαίρει τους αθλητές και τις αθλήτριές του, καθώς και τους Προπονητές: Δημητρίου Μαρτίνα, Κούρτη Λάμπρο &  Παππά Παναγιώτη, για την συλλογική προσπάθειά που καταβάλλουν όλοι μαζί έτσι ώστε να φέρουν  πολλές επιτυχίες. Τους ευχόμαστε καλή συνέχεια.