Βαριά ήττα της Παραμυθιάς στην Πάτρα από την Παναχαϊκή με 104-67

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής της National League 2.

Βαριά ήττα γνώρισε η Παραμυθιά στην Πάτρα απο την Παναχαϊκή με 104-67, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της National League 2.

18 πόντους σημείωσε ο Bojicic από την ομάδα του Κώστα Κρικώνη με τον Σωτηρίου να προσθέτει 12 και τον Μπιλιούρη 10.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Παραμυθιά προηγήθηκε με 13-12 με πρωταγωνιστή τον Σωτηρίου και ήταν ανταγωνιστική μέχρι και το 10΄ με τους γηπεδούχους να βρίσκονται μπροστά με 25-21 στο τέλος της περιόδου. Μετά το 30-30 με το οποίο ήταν ισόπαλες οι δύο ομάδες η Παναχαϊκή πάτησε το γκάζι και με επιμέρους 20-4 ξέφυγε με 50-34. Το ημίχρονο βρήκε τους πράσινους στο -17 (54-37).

Στη συνέχεια του αγώνα η διαφορά μόνο ανέβαινε με την Παναχαϊκή πηγαίνει σε πολύ μεγάλα επίπεδα την απόσταση που την χώριζε από την Παραμυθιά και το σκορ στο 30΄ στο 76-46. Το τελικό 104-67 υποχρέωσε την Παραμυθιά να υποχωρήσει στο 2-5.

Τα δεκάλεπτα: 25-21, 54-37, 76-46, 104-67

Διαιτητές: Ραπτογιάννης-Οικονόμου-Αλεξόπουλος Π.

Παναχαϊκή (Γκοργκόλης): Μοσχοβάκης 13(3), Χρυσανθόπουλος 2, Καλογιάννης 8(2), Γιαννικόπουλος 11(1), Νικολάου 12(1), Κούτρας 9(3), Βανδώρος, Κουτσούκος, Γκόβας 26(5), Σαλάι 8, Μανωλάκης 15

Παραμυθιά (Κρικώνης): Τσακίρης 2, Δαγκάκης, Καμπάκας 6, Πετρόπουλος 2, Κακιούζης 6, Σωτηρίου 12(1), Κατσίβελος 5(1), Μπιλιούρης 10, Bojicic 18, Κωσταράς, Μάλλιος 6(1)