ΚΑΕ Παραμυθιά | Ήττα στις λεπτομέρειες απο την πρωτοπόρο Αχαγιά (71-69) +Βίντεο

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής της National League 2, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική.

Στις λεπτομέρειές κρίθηκε ο σημερινός εκτός έδρας αγώνας της Παραμυθιάς με την πρωτοπόρο Αχαγιά στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της National League 2, με την ομάδα της Πάτρας να είναι πιο τυχερή και να παίρνει το ροζ φύλλο διά πυρός και σιδήρου, με 71-69.

Η Παραμυθιά που έδειξε χαρακτήρα σε ολη την διάρκεια του αγώνα, κατάφερε να προηγηθεί στην μεγαλύτερη διάρκεια των δύο ημιχρόνων, ωστόσο στην τελευταία περίοδο οι Πατρινοί ηταν αυτοί που ειχαν την τύχη με το μέρος τους, παίρνοντας ένα ματς που τους διατηρεί στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς.

Κατσίβελος με 17 πόντους, Μάλλιος με 16, Σωτηρίου και Κακιούζης με 11 οι πρώτοι σκορερ της Παραμυθιάς.

Για την Παραμυθιά που έπεσε στην 11η θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς, μονόδρομος ειναι η νίκη την επόμενη αγωνιστική όπου αντιμετωπίζει εντός έδρας τον Προμηθέα, ο οποίος σήμερα νίκησε τον Ιόνιο με 91-83 και βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς

Διαιτητές: Σάλτας – Βαλουξής – Δόβας. Τα 10λεπτα: 10-21, 23-17, 17-18, 21-13.

Αχαγιά 82΄ (Ελευθεριάδης-Δελάρτας): Τσακίρης 12(1), Χονδρόπουλος 3(1), Dokic 31(2), Κανελλάκης 1, Ταρνάρης 5(1), Λυμπέρης 9(1), Οικομοπούλος 10(1)
Παραμυθιά (Κρικώνης): Σκλήκας, Δαγκάκης, Καμπάκας 5, Κακιούζης 11(2), Σωτηρίου 11(2), Κατσίβελος 17(1), Bojicic 9, Κωσταράς, Μάλλιος 16(4)