Μεγάλη νίκη της Παραμυθιάς επι της Παναχαϊκής με 75-52, για την 18η αγωνιστική της National League 2

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Μεγάλη νίκη για την ομάδα της Παραμυθιάς επι της Παναχαϊκής με 75-52, το απόγευμα της Κυριακής στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της National League 2, που κρατάει ζωντανές τις ελπίδες για είσοδο στα play out

Χάιδος με 26 πόντους ο πρώτος σκόρερ του αγώνα με τον Σωτηρίου να ακολουθεί έχοντας 13. Από τους Πατρινούς 12 σημείωσε ο Σαλάι.

Η Παραμυθιά έδειξε από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο τις ορέξεις της όπου με οδηγούς τους Χάιδο, Σωτηρίου και Bojicic οικοδόμησαν διαφορά 12 πόντων στο 10΄ (28-16). Οι παίκτες του Σπύρου Αλεξίου συνέχισαν να κυριαρχούν στο παρκέ και με όπλο τα μακρινά σουτ και την εξαιρετική άμυνα ξέφυγαν με 44-25 στο 20΄.

Η Παραμυθιά είχε τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και στη συνέχεια φτάνοντας να προηγηθεί με διαφορά άνω των 20 πόντων (57-33) κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με το εντυπωσιακό 60-39. Μέχρι και το τέλος του αγώνα οι γηπεδούχοι ήταν το αφεντικό φτάνοντας στο 75-52 και την 6η φετινή τους νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 28-16, 44-25, 60-39, 75-52
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Αθανασιάδης Αθ.-Κουρόγλου

Παραμυθιά (Αλεξίου): Χάιδος 26(4), Τσακίρης, Καμπάκας 4, Πετρόπουλος 8(2), Κακιούζης 5(1), Σωτηρίου 13(3), Κατσίβελος 3(1), Μπιλιούρης 2, Bojicic 9(1), Μάλλιος 5(1)
Παναχαϊκή (Γκοργκόλης): Χρυσανθόπουλος 5(1), Μπαλής 5(1), Καλογιάννης 7(1), Γιαννικόπουλος 9, Νικολάου 8, Βανδώρος, Γκόβας 2, Σαλάι 12, Μανωλάκης, Dakovic 4

Πριν την έναρξη του αγώνα, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη των θυμάτων του τραγικού δυστυχήματος στα Τέμπη.

Η ομάδα της Παραμυθιάς με το 6ο ροζ φύλλο αγώνα, έφτασε τους 24 βαθμούς ενώ την επόμενη αγωνιστική υποδεχεται την δυνατή Αχαγιά η οποία βρίσκεται στην δεύτερη θεση της βαθμολογίας με 20 βαθμούς.