Share
Με καθυστέρηση έφτασαν τα θέματα των πανελληνίων εξετάσεων στους μαθητές των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ) στη Θεσπρωτία σήμερα το πρωί, λόγω βλάβης που παρουσιάστηκε στο σύστημα μετάδοσης των θεμάτων.
Η καθυστέρηση προκάλεσε ανησυχία, αλλά τα θέματα παραδόθηκαν τελικά στους μαθητές στις 9:20 π.μ.
Παρά την αρχική καθυστέρηση, οι εξετάσεις εξελίσσονται ομαλά, χωρίς περαιτέρω προβλήματα. Στη Θεσπρωτία, ο αριθμός των μαθητών των ΕΠΑΛ που διαγωνίζονται ανέρχεται στους 86.
Το Υπουργείο θα πρέπει να φροντίσει για τη διεξαγωγή των εξετάσεων με ομαλό τρόπο, εξασφαλίζοντας ότι οι μαθητές μπορούν να συνεχίσουν την προσπάθειά τους χωρίς επιπλέον άγχος.
Join the Conversation