Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση για τα 40 χρόνια της Νέας Δημοκρατίας και της ΟΝΝΕΔ που διοργάνωσε η ΝΟΔΕ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ.
Στην εκδήλωση κεντρικός ομιλητής ήταν η υπεύθυνη τύπου του κόμματος Άννα Μίσελ Ασημακοπούλου η οποία μεταξύ των άλλων τόνισε: “η νέα δημοκρατία η παράταξη που ίδρυσε ο εθνάρχης Κωνσταντίνος Καραμανλής, παρέλαβε και διακυβέρνησε την χώρα σε κρίσιμες στιγμές της ιστορίας, και όπως και τότε έτσι και τώρα η κυβέρνηση θα καταφέρει να βγάλει την χώρα από τα μνημόνια και να την οδηγήσει στην ανάπτυξη”.
Επίσης χαιρετισμό απεύθυναν o πρόεδρος της ΝΟΔΕ Θεσπρωτίας Αλκης Λάμπρου, ο αντιπρόεδρος της ΟΝΝΕΔ, ο Αντιπεριφερειάρχης Θεσπρωτίας Θωμάς Πιτούλης, ο Δήμαρχος Φιλιατών Σπύρος Παππάς και ο πρώην βουλευτής Θεσπρωτίας Ηλίας Βεζδρεβάνης.
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Υφυπουργός Εργασίας και Βουλευτής Θεσπρωτίας Αντώνης Μπέζας, ο Αντιπεριφερειάρχης Θωμάς Πιτουλης, ο θεματικός Αντιπεριφερειάρχης Νικόλαος Κάτσιος, οι περιφερειακοί σύμβουλοι Αντιγόνη Φίλη και Δημήτρης Δημάκος, πρώην πολιτευτές, πρώην πρόεδροι της ΝΟΔΕ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ, Δήμαρχοι, Δημοτικοί Σύμβουλοι και μέλη του κόμματος.
Join the Conversation