Νέα επιτυχία για το ΣΚΑ Παραμυθιάς με τον Χρήστο Γαλανόπουλο στο LOST TRAIL Ολύμπου

Άλλη μία επιτυχία για τον πολύπειρο δρομέα του Σ.Κ.Α. Παραμυθιάς ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟ ΧΡΗΣΤΟ καθώς τερμάτισε πρώτος στην κατηγορία Masters (+50) στον νέο ορεινό αγώνα LOST TRAIL, η διαδρομή του...

Άλλη μία επιτυχία για τον πολύπειρο δρομέα του Σ.Κ.Α. Παραμυθιάς ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟ ΧΡΗΣΤΟ καθώς τερμάτισε πρώτος στην κατηγορία Masters (+50) στον νέο ορεινό αγώνα LOST TRAIL, η διαδρομή του οποίου είχε μήκος 56 χιλιόμετρα και ανάβαση 4240 μέτρα και πραγματοποιήθηκε στον Όλυμπο με εκκίνηση και τερματισμό το Λιτόχωρο.

Μάλιστα αξιζει να σημειωθεί πως τα μετάλλια και τα έπαθλα των νικητών (τα οποία ήταν παραδοσιακές κουρούνες) κατασκευάστηκαν από τον ίδιο τον Χρήστο Γαλανοπουλο

Όσο αφορά τις θέσεις του βάθρου στο Lost Trail, στην κατηγορία των αντρών πρώτος τερμάτισε ο Γιάτσεκ Μπόκοτς με επίδοση 8:27:05, στην δεύτερη θέση μαζί οι Θανάσης Καλογερόπουλος και Αργύρης Βαμβακίτης με επίδοση 8:45:47 και τρίτος ο Αχιλλέας Χριστάνας με επίδοση 8:49:33. Στις γυναίκες κάνοντας μια εκπληκτική αλλαγή μετά τα Πριόνια πρώτη τερμάτισε η Λόρα Ρεπσένκο με επίδοση 9:45:27, δεύτερη η Μυρσίνη Κολυφά με επίδοση 10:05:48 και τρίτη η Ιωάννα Χουρίδου με 10:20:49.