Πλήρωσε την 4η περίοδο η ΚΑΕ Παραμυθιά. Ήττα στην Ηγουμενίτσα από τον Πρωτέα με 68-52 +Φωτογραφίες

Την ήττα με 68-52, γνώρισε η ΚΑΕ Παραμυθιάς στο εκτός έδρας Θεσπρωτικό ντέρμπι της ΕΣΚΑΒΔΕ, με αντίπαλο τον Πρωτέα Ηγουμενίτσας. Η ομάδα της Παραμυθιάς εμφανίστηκε με 2 πρόσωπα....

Η ομάδα της Παραμυθιάς εμφανίστηκε με 2 πρόσωπα. Στο πρώτο ημίχρονο με καλή άμυνα και επίθεση προηγήθηκε με 29-30, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο και κυρίως στην τέταρτη περίοδο, εμφανίστηκε αστοχη στην επίθεση και μοιραία ήρθε το τελικό σκορ.

Πρώτοι σκορερ οι Κώτσης και Μπάμπος με 21 και 12 πόντους αντίστοιχα

Δεκάλεπτα 13-16,  16-14,  21-15,  18-7

Σκόρερ και συμμετοχή. Κώτσης 21, Μπάμπος 12, Αθανασίου 8, Λώλος 4, Κουμαριανός 4, Γκάτζιας 2, Τάχιας 1, Μπίκας, Λάτσιος, Χοβολος, Ρεσβανης, Τζιατζιας.

Η ομάδα της Παραμυθιάς μετά και την δευτερη αγνωστική βρίσκεται στην 3η της βαθμολογίας με 3 βαθμούς (εκκρεμούν ακομα 3 ματς για την δευτερη αγωνιστική), ενώ την επομένη αγωνιστική (Κυριακή 30.10 στις 15:00) αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ΠΑΣ Γιάννενα.