2 στα 2 η ΚΑΕ Παραμυθιά.

Γράφει ο Δημήτρης Ντόκος Ενα σχετικά εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα μπάσκετ της ΚΑΕ Παραμυθιάς ζευγαρώνοντας τις νίκες της, καθώς δεν δυσκολεύτηκε να καταβάλει την αντίσταση της ομάδας...

Γράφει ο Δημήτρης Ντόκος

Ενα σχετικά εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα μπάσκετ της ΚΑΕ Παραμυθιάς ζευγαρώνοντας τις νίκες της, καθώς δεν δυσκολεύτηκε να καταβάλει την αντίσταση της ομάδας του Αια Περιβλέπτου Κόνιτσας με το τελικό 56-48 να προέρχεται ύστερα από χαλάρωση της ομάδας Παραμυθιάς στο τέταρτο δεκάλεπτο όταν και το σκορ είχε ξεφύγει στους 21 πόντους διαφορά.

Ο προπονητής Λίβανος είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο πολλούς παίχτες και σχήματα, εν οψη και της συνέχειας στην διοργάνωση.

Η Παραμυθιά μπορεί να ξεκίνησε μουδιασμένα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης αλλά σύντομα πήρε τα  ηνία και σταδιακά ανέβασε ρυθμό για να κλείσει το ημίχρονο με το ευρύ 33-12 που μαρτυρά και την διαφορά δυναμικής και ταχύτητας των δυο ομάδων. Για ένα ακόμα παιχνίδι τα αδέρφια Αθανασίου είχαν καλή απόδοση για όσο χρόνο αγωνίστηκαν.

Επόμενος εκτός αγώνας για την ΚΑΕ,κατόπιν του διαλείμματος για την εορτή της 28ης Οκτωβρίου, στις 05 Νοεμβρίου στα Ιωάννινα με αντίπαλο την ομάδα των Μολοσσών.

Δεκάλεπτα: 16-6, 33-12, 51-30, 56-48
Διαιτητές: Αναγνωστόπουλος-Λαδιάς

ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Λίβανος): Αθανασίου Α. 19(2), Αθανασίου Χ. 10(2), Λαμπρούσης 2, Λατσός 6, Τσίπης 2, Κακομανώλης 8(1), Αθανασίου Γ., Ανδρέου 2, Ντάγκας, Ρεσβάνης 3, Κούρτης 2, Μπάμπας 2
ΑΙΑΣ ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΥ (Σιουμάλας): Γιωτόπουλος 8, Γείτονας 1, Δεμερτζίδης 7, Λασπονίκος 3, Αθανασίου, Παππάς 17(2), Βλάχος 2, Ντάνας 2, Σιουμάλας 8