Share
Η εκδήλωση για την αναβίωση του εθίμου <<Λαμπαδοφορίες 2018>> ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ θα πραγματοποιήθει εφέτος , όπως είχε αρχικώς προγραμματιστεί για το Σαββατο 24 Μαρτίου, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών.
Ο Εκπολιτιστικός σύλλογος απανταχού Ξηρολοφιτών <<Ο Κοκκυτός>> ευχαριστεί τις χορευτικές ομάδες του Φ.Ο.ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ και του ΜΕΣ,ΠΡΟΔΡΟΜΙΟΥ , τους χορηγους επικοινωνιας paramythia-online.gr & Periodiko Step και όσους συνέβαλαν στην διοργάνωση του εθίμου . .
Του χρόνου θεου θέλοντος και καιρού επιτρέποντος , θα ανταμώσουμε και θα αναβιώσουμε και πάλι το έθιμο για να συνεχίσουμε να κρατάμε ζωντανή την παράδοση του τόπου μας.
Ο Πρόεδρος & το Διοικητικό Συμβούλιο
Join the Conversation