Με 6 γκολ στους 4 του κυπέλλου το Γαρδίκι +ΒΙΝΤΕΟ

Μπορεί να μην είχαμε αγωνιστική πρωταθλήματος καθώς βρισκόμαστε στην μεταβατική περίοδο αλλά είχαμε κύπελλο.  Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε στους Φιλιάτες η Δόξα Γαρδικίου, η οποία αντιμετώπιζε στους 8...

Μπορεί να μην είχαμε αγωνιστική πρωταθλήματος καθώς βρισκόμαστε στην μεταβατική περίοδο αλλά είχαμε κύπελλο.  Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε στους Φιλιάτες η Δόξα Γαρδικίου, η οποία αντιμετώπιζε στους 8 της διοργάνωσης τον τοπικό Άρη τον οποίο και νίκησε με 1-6.

Το σκορ (το όποιο δεν αφήνει και πολλά περιθώρια για ανάλυση), θα μπορούσε να είχε φτάσει σε διψήφιο νούμερο αν η Δόξα είχε εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που της δόθηκαν. Για το Γαρδίκι 2 γκολ έβαλε ο Γκέγκας και από ένα οι Τσουγγάρης,  Κωνσταντίνου, Παππάς και Σιώζης .

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλου, εκτός από το Γαρδίκι, πήραν η Λαμπανίτσα και η Σελεύκεια που νίκησαν Αγ. Μαρινα και Γραικοχώρι με 1-0 και 5-1 αντίστοιχα. Το τελευταίο ματς στην φάση των 8 μεταξύ Θεσπρωτού και Λαδοχωρίου θα διεξαχθεί την Κυριακή 19 Δεκεμρίου.

Στο βίντεο που ακολουθεί από την κάμερα του thesprotiaball.gr μπορείτε να δείτε χαρακτηριστικά στιγμιότυπα από το ματς.