Έκανε πάρτι στην πρεμιέρα της Γ΄ Εθνικής στα Γρεβενά. 0-5 στη παρθενική εμφάνιση η Παραμυθιά

Αφήνοντας προσδοκίες για την συνέχεια του πρωταθλήματος

Την παρθενική του εμφάνιση στην Γ’ Εθνική έκανε το απόγευμα της Κυριακής το Σούλι Παραμυθιάς, όπου στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου, έκανε επίδειξη δύναμης στα Γρεβενα οπου και επικράτησε των Αεράτων με 0-5

Η ομάδα της Παραμυθιά μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Παρχαρίδη, ο οποίος πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, σκοραρε άλλες δύο φορές (10′ και 21′) ενώ στο 31′ ο Τσουμάνης έκανε το 0-4, σκορ με το οποιο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο που ήταν πλέον διαδικαστικού χαρακτήρα, η ομάδα της Παραμυθιάς συνέχιζε να πιέζει, και κατάφερε να σκοράρει στην λήξη του αγώνα, σημειώνοντας το τελικό 0-5 με τον Τσουμάνη.

Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα της Παραμυθιάς παρατάχθηκε χωρίς 3 βασικούς, τους Νάσιο, Μώκο και Βλάχο.

Μέτα το “δεξί” στην πρώτη αγωνιστική η ομάδα της Παραμυθιάς βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας με 3 βαθμούς, ενώ την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται στο γήπεδο 49 Προκρίτων τον Ναυπακτιακό Αστέρα.

Επίσης για τον 3ο όμιλο, Θεσπρωτός και Κρονος Αργυράδων, έμειναν στο μηδέν, σε ένα αγώνα με πολλά νεύρα.

Παραμυθιά: Ελευθεριάδης, Μαρμούτας, Μουσκάι, Διαμάντης, Μαλλάτος, Κύργιος, Γιωργάκης, Τσουμάνης, Μπουκουβάλας, Ντόκος, Παρχαρίδης