ΚΑΕ Παραμυθιά: Ήττα στο ντέρμπι παραμονής με τον Κερκυραϊκό, με παραπόνα από την διαιτησία

Την ήττα με 67-71  (30-35 το ημίχρονο) γνώρισε η ΚΑΕ Παραμυθιά από τον Κερκυραϊκό, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ, πληρώνοντας την καταστροφική 2η περίοδο και...

Την ήττα με 67-71  (30-35 το ημίχρονο) γνώρισε η ΚΑΕ Παραμυθιά από τον Κερκυραϊκό, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ, πληρώνοντας την καταστροφική 2η περίοδο και τα πολλά λάθη του Γιαννιώτικου διαιτητικού διδύμου.

Η ομάδα της Παραμυθιάς τελείωσε τον αγώνα με 4 παίχτες να αποβαλόντα με 5 φάουλ, ενώ μόλις στην πρώτη περίοδο δέχτηκε 2 τεχνικές ποινές στον πάγκο.

Πρώτος σκόρερ για την Παραμυθιά ο Μπάμπος με 25 πόντους, ενώ για τον Κερκυραϊκό ο Γογγάκης, που με 31 πόντους ήταν μια ομάδα μόνος του.

Η ομάδα της Παραμυθιάς με 11 βαθμούς βρήσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας και την επομενη αγωνιστική αντιμετωπιζει εκτος έδρας το Καναλάκι.